alt

Tribine na blatskim Zlinjama bile su dupkom pune, a za potrebe ove utakmice dodatno su montirane tribine na južnoj strani igrališta kako bi svi koji su željeli prisustvovati nogometnoj fešti dobili svoje mjesto. Blaćani su svečano i sa pjesmom dočekali splitske „bile“ i prigodno im zahvalili na odazivu i sudjelovanju u programu proslave 90. rođendana kluba. Prikazana igra bila je vrlo korektna, dinamična i borbena, u kojoj su domaći igrači sve do 76. minute uspješno parirali prvoligašu iz Splita. Ipak, u 76. minuti, kvalitetniji gosti poveli su preko Futacsa koji je prizemnim udarcem sa 14 metara savladao do tada odličnog vratara Kragića. Na konačnih 0:2 gosti su povećali rezultat preko Vojkovića koji je sam i neometen savladao mladog z.vratara M.Žanetića. Po završetku utakmice trener gostiju Marjan Pušnik zahvalio se domaćinu na odličnoj organizaciji i ukazanom gostoprimstvu, te im čestitao 90. obljetnicu kluba. Također, iskazao je zadovoljstvo prikazanom igrom obje ekipe, te Zmaju zaželio uspjeh u natjecanju u 3. HNL-jug. I trener domaćih Alen Gavranić iskazao je zadovoljstvo igrom svojih igrača, ali i žaljenje za propuštenim prigodama.

Sve u svemu, Blato i čitavi otok Korčula bili su svjedoci jedne nezaboravne nogometne fešte, vidjeli su lijep nogomet i što je također vrlo bitno, osjetili su slavljenički duh domaćina koji je tijekom čitave utakmice, ali i poslije, bio popraćen euforičnim i vrlo korektnim navijanjem navijača Red Dragonsa i Torcide. Po završetku utakmice uslijedila je velika navijačka bakljada i vatromet, te zajedničko druženje uz pjesmu i domaću spizu.