Marina Sardelić, kadetkinja šahovskog kluba „ Blato“, je zauzela 97. mjesto na svjetskom šahovskom kadetskom prvenstvu koje se je od 07.-19. studenog 2012. godine održalo u Mariboru.

Ukupno je u njenoj kategoriji do 12 godina sudjelovalo 127 natjecateljica. Kolika je snaga ovog turnira govori i činjenica da je Marina od ukupno 11 odigranih kola, 8 kola igrala s protivnicama koje imaju međunarodni rejting. Naša kadetkinja je na ovom turniru ostvarila tri pobjede; tri puta je remizirala i pet puta izgubila. Osvojila je ukupno 4.5 boda, što je u okviru prosjeka koji je naša reprezentacija osvarila nastupivši s ukupno 19 predstavnika u kategorijama od 8 - 18 godina. Sam nastup na ovom prestižnom natjecanju je hvale vrijedan uspjeh s obzirom na činjenicu da Marina nema stalnog šahovskog trenera, te radi i djeluje u uvjetima otočne sredine. Na ovom natjecanju stekla je značajno iskustvo i znanje koje će joj koristiti u daljnjem radu.